×

Gorzkie słowa Igi Świątek: Apel o to kolejny raz, przykre uczucie czytając słowa naszej wielkiej mistrzyni.

Gorzkie słowa Igi Świątek: Apel o to kolejny raz, przykre uczucie czytając słowa naszej wielkiej mistrzyni.

Iga Świątek odnosi sukcesy na kortach tenisowych. Jeszcze nigdy nie przegrała tam nawet meczu i ma na koncie już dwa tytuły – w 2022 i 2023 roku.

Na konferencji prasowej przed startem turnieju, postanowiła zabrać głos właśnie na temat tego, że jest faworytką do zwycięstwa. Jej słowa powinien przeczytać każdy kibic tenisistki.

– *Mam wrażenie, że w przeszłości nie radziłam sobie dobrze z oczekiwaniami innych. Pracowałam, żeby sobie z nimi poradzić, ale mimo to czasami ich słowa bolą.

Zwłaszcza gdy wiesz, że zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, a ludzie wciąż Cię krytykują. Oni nie mają pojęcia o wszystkim, co dzieje się poza kortem.

Dlatego też ich zachowania czasami nie są dla mnie łatwe* – wyjaśniała Świątek podczas konferencji. Wcześniej liderka rankingu WTA podkreśliła też, że stara się unikać toksycznych materiałów pojawiających się w sieci.

– *W Internecie jest mnóstwo rzeczy, których nie rozumiem, są dziwne i nieprawdziwe, więc najlepiej trzymać się od tego z daleka* – powiedziała. Na koniec zaapelowała, żeby fani pamiętali o tym, że tenisiści to też ludzie i mają swoje ograniczenia.

– *Mam świadomość, że świat tak właśnie jest skonstruowany i nie spodziewam się jakiś zmian w tym względzie, ale byłoby miło, gdyby ludzie pamiętali, że nadal jesteśmy ludźmi. Nie da się przecież wygrać każdego turnieju, każdej imprezy* – podkreśliła 22-latka.

Post Comment