×

Boniek zwrócił się do Probierza! Ma dla niego jedną, ważną radę, to jest absolutnie najważniejsze!

Boniek zwrócił się do Probierza! Ma dla niego jedną, ważną radę, to jest absolutnie najważniejsze!

Rozmawiając z “Foot Truckiem”, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wyraźnie powiedział, na co powinien zwracać uwagę selekcjoner przy tworzeniu drużyny, która ma rywalizować na mistrzostwach Starego Kontynentu. Wskazał, czego selekcjoner powinien unikać. Polska zagra na EURO przeciwko Holandii, Francji i Austrii, zatem stwierdzenie, że jest to trudne wyzwanie, nie oddaje w pełni sytuacji.

Według Bonieka, Probierz powinien skupić się na wysokiej klasie rywali i nie przywiązywać zbytniej wagi do nazwisk, które przyczyniły się do awansu drużyny do finałów w Niemczech. Boniek zauważył, że ważne jest, by nie przywiązywać zbyt dużej uwagi do nazwisk. Przytoczył prosty przykład, zaznaczając, że szczebel mistrzostw jest zupełnie inny niż wcześniej.

Odnosząc się do mundialu w Rosji, gdzie Polska miała szansę na znaczący wynik, podkreślił, że skupienie się na nazwiskach nie przyniosło spodziewanych rezultatów. Boniek opisał również sytuację sprzed meczu inauguracyjnego, gdzie spotkał się z Nawałką, przedstawiając swoją perspektywę oraz wyrażając zalecenia dotyczące pierwszego meczu. Zaznaczył, że nieprawidłowe podejście do składu przyczyniło się do porażki z Senegalem, co wykluczyło Polskę z dalszej fazy turnieju.

Post Comment