Lukas Podolski, czyli problem dla Górnika Zabrze według Super Express.

Mieszkańcy Wrocławia przyjeżdżają do Zabrza bez swojego lidera i kapitana. Erik Exposito musi odsiedzieć karę zawieszenia na cztery żółte kartki, które zgromadził w tym sezonie. Trener zabrzański podkreśla, że Exposito jest bardzo ważnym zawodnikiem dla drużyny, zdobywając niemal połowę bramek Śląska w tym sezonie.

Brak jego udziału na boisku znacząco osłabi gości. Zabrzański szkoleniowiec przypomina jednak, że w takich sytuacjach drużyna często dodatkowo się mobilizuje na mecz. Wrocławscy piłkarze potwierdzają to spojrzenie trenera rywali.

Lukas Podolski, który niedawno doznał kontuzji kostki, nie będzie dostępny na niedzielne popołudnie. Trener Urban nie jest pewny, czy zdąży z powrotem do zdrowia, a rehabilitacja będzie trwać co najmniej dwa dni. Zabrzańczycy udowodnili już, że potrafią radzić sobie bez mistrza świata, jakim jest Podolski, ale w starciu z Wrocławiem jego udział byłby bardzo pożądany.

Zespół borykał się z niezadowalającymi wynikami w ostatnich meczach, stąd obecność Podolskiego mogłaby pomóc. Rola Lukasa Podolskiego w prywatyzacji Górnika została ujawniona, ale trener nie konkretyzuje, jaką lokatę drużyna chce osiągnąć. Mimo wszystko, marzenia nadal pozostają ważne.

Mecz Górnik – Śląsk odbędzie się na Arenie Zabrze w niedzielę o godzinie 17:30. Można go śledzić na Canal+ Premium, Canal+ Sport 3 i TVP Sport.