Jerzy Engel o najnowszych decyzjach w stolicy i w Częstochowie oraz szansach mistrzowskich obu klubów.

Na Rakowie (który był jednym z asystentów Marka Papszuna), pojawiły się trudności. W Częstochowie natomiast właściciel, Michał Świerczewski, ponownie wyraził zaufanie Dawidowi Szwardze, nowemu trenerowi. Zmiana trenera może wpłynąć mobilizująco na piłkarzy, chociaż nie zawsze. Istotne jest wspieranie trenera przez cały czas, a gdy podejmie się decyzję o rozstaniu, należy ją szybko wprowadzić w życie.

Ivica Vrdoljak, trenujący w Legii, starając się pracować w stylu swojego dawnego mentora, doświadcza trudności, takich jak seria kontuzji czołowych piłkarzy. Pozytywną wieścią jest powrót do gry Iviego Lopeza, co powinno pomóc drużynie. Niemniej jednak, Legia pozostaje faworytem do tytułu według autora tekstu.