×

Magda Linette nie wystąpi w meczu przeciwko Szwajcarii w BJK Cup! Problemy rodzinne

Magda Linette nie wystąpi w meczu przeciwko Szwajcarii w BJK Cup! Problemy rodzinne

Wyjazdowy mecz Polek ze Szwajcarkami o awans do finałów BJK Cup zostanie rozegrany w dniach 12-13 kwietnia w Biel. Wydawało się, że nasze tenisistki zagrają wreszcie w optymalnym składzie. Niestety Magda Linette nie wystąpi w tym spotkaniu.

Powodem są sprawy rodzinne, o czym poinformował Polski Związek Tenisa w rozesłanym do redakcji mailu. Jeszcze kilka dni temu kapitan Dawid Celt przyznał, że będzie miał twardy orzech do zgryzienia, wybierając drugą – obok Igi Świątek – singlistkę na mecz ze Szwajcarią. Za plecami liderki rankingu toczyła się w tym sezonie zacięta rywalizacja między Magdaleną Fręch i Magdą Linette o pozycję numer 2 w reprezentacji.

Decyzja co do drugiej singlistki zostanie podjęta po zakończeniu turnieju, przy uwzględnieniu wielu czynników. Dawid Celt podchodzi do meczu z dużą pokorą i szacunkiem do rywalek, ale też z wiarą w możliwości swojego zespołu, mając nadzieję na sukces. Jest świadomy komplikacji, jakie mogą pojawić się na drodze do zwycięstwa.

Przed meczem z Polską w BJK Cup Szwajcarki także mają problemy. Mistrzyni olimpijska Belinda Bencic jest w zaawansowanej ciąży. W czwartek odbędzie się oficjalna ceremonia losowania gier pierwszego dnia.

Pierwszy pojedynek rozpocznie się w piątek o godz. 14, a drugi ruszy około 20 minut po jego zakończeniu. Natomiast w sobotę o godz.

13 spotkają się liderki obydwu zespołów, a potem zagrają ze sobą „drugie rakiety”. W razie remisu o losach zwycięstwa zadecyduje mecz debli.

Post Comment