Jakub Moder odpowiada na decyzję Probierza przed meczem z Walią. Fani byli zszokowani

Przed meczem Michał Probierz zdecydował się zrezygnować z usług Jakuba Modera, zostawiając w kadrze takich środkowych pomocników jak m.in. Slisz i Taras Romanczuk. O ile Slisz prezentował się bardzo dobrze, tak fani nie mogli zrozumieć, że selekcjoner woli pomocnika Jagiellonii Białystok niż zawodnika Brighton & Hove Albion grającego w Premier League.

O tej wypowiedzi zrobiło się jeszcze głośniej w momencie, gdy kilka dni po meczu z Walią Jakub Moder został wystawiony w pierwszym składzie Brighton na mecz z Liverpoolem i zagrał 83 minuty! Fani tym bardziej nie potrafili zgodzić się z oceną decyzji Michała Probierza i z pewnością byłaby mu ona zdecydowanie bardziej wypominana, gdyby Biało-Czerwoni na EURO nie awansowali. Teraz do całej sprawy odniósł się także sam piłkarz.

– Oczywiście, w momencie jak trener mi oznajmił, że nie będzie mnie w kadrze, to byłem wkurzony i gdzieś tam myślę, że to była normalna reakcja. Bo czułem, że mogę pomóc w tym meczu, bardzo ważnym meczu, bo to był mecz o awans – wyjaśnił pomocnik. Zdaje się jednak, że nie żywi on urazy do selekcjonera.

– Uszanowałem decyzję trenera. Wspierałem drużynę z trybun. Zdarza się, była taka decyzja i nic nie mogłem z tym zrobić – dodał.

Moder zapowiedział także, że oczywiście jego celem jest wyjazd na EURO 2024, a na to z pewnością będzie miał szansę, jeśli wciąż będzie regularnie występował na poziomie Premier League.