×

Ojciec złotej medalistki igrzysk olimpijskich wzruszony przez pomnik Kamili Skolimowskiej

Ojciec złotej medalistki igrzysk olimpijskich wzruszony przez pomnik Kamili Skolimowskiej

Kamila daje nam kopa, żebyśmy się nie wstydzili tego, co tu robimy – powiedział ojciec lekkoatletki Robert przy okazji uroczystości. Na chorzowskiej arenie od 2018 roku rozgrywany jest memoriał poświęcony pamięci zawodniczki, który gromadzi światową czołówkę, a od trzech lat jest zaliczany do elitarnego cyklu Diamentowej Ligi. Znakomita polska sportsmenka urodziła dorodnego synka.

To ona oczywiście załatwiła nam dziś tę piękną pogodę – dodał Robert Skolimowski podczas uroczystego odsłonięcia pomnika. Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski podkreślił, że Skolimowska na pewno jest postacią inspirującą młodych ludzi, nie tylko swoją postawą sportową, ale i życiową.

24-letni rekordzista świata nie żyje. Udało się nam tu zbudować niesamowitą historię sportową. Diamentowa Liga nawet nam się nie marzyła.

Był czas, kiedy chcieliśmy pozyskać partnera strategicznego dla stadionu. Stwierdziliśmy jednak, że za pieniądze, jakie oferuje rynek, nie warto takiej marki sprzedawać. Stać nas, żeby miał swoją magię – dodał Chełstowski.

Romuald Zawodnik z krakowskiej firmy Netgraf, która wykonała pomnik, przyznał, że najwięcej kłopotów sprawił autorom medal olimpijski z Sydney wiszący na szyi mistrzyni. Konsultowaliśmy się z jej rodzicami. Pomnik powstał na podstawie modelu wykonanego z gliny.

Poszczególne elementy zostały odlane z brązu, a następnie połączone. Wszystko trwało trzy miesiące – wyjaśnił. Nie żyje legendarny lekkoatleta.

Miała 26 lat. Przyczyną śmierci był zator tętnicy płucnej.

Post Comment