×

WTA Doha: Iga Świątek vs. Sorana Cirstea – Kiedy grają? O której godzinie? Mecz dzisiaj 12.02.2024

WTA Doha: Iga Świątek vs. Sorana Cirstea – Kiedy grają? O której godzinie? Mecz dzisiaj 12.02.2024

Iga Świątek już dzisiaj zaczyna walkę w turnieju WTA w Dausze. Zacznie w 2. rundzie, a jej rywalką będzie Sorana Cirstea, która ograła 6:3, 6:2 Sloane Stephens.

Polka i Rumunka w Dausze zagrają ze sobą po raz trzeci. Iga Świątek była górą w dwóch poprzednich pojedynkach.

Najpierw wygrała 5:7, 6:3, 6:3 w Australian Open 2022, a potem 6:2, 6:3 w ćwierćfinale Indian Wells rok temu. Pod koniec tego spotkania doznała kontuzji żeber.

Liderka rankingu powalczy w turnieju, w którym triumfowała w wielkim stylu w latach 2022 i 2023. Jeżeli skompletuje hat-tricka, zgarnie 532 tys.

dolarów czyli ok. 2,1 mln zł. Jeżeli pokona Soranę Cirsteę, to dalej zrobi się coraz trudniej.

W 3. rundzie Polka może wpaść na Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową (nr 19), z którą toczyła dramatyczne i zacięte boje (bilans 2-1), a w 1/4 finału – na jej największą zmorę czyli Jelenę Ostapenko (nr 11). Z będącą obecnie w wybornej formie Łotyszką Świątek nie wygrała jeszcze nigdy (bilans 0-4).

Jeżeli zgarnie kolejnego złotego sokoła – nagrodę dla triumfatorki – po raz pierwszy w karierze wygra ten sam turniej trzy razy z rzędu. Rok temu Iga Świątek zareagowała na niepowodzenie w Australian Open najlepiej jak mogła.

W porywającym stylu wygrała turniej WTA w Dausze, tracąc w całej imprezie zaledwie 5 gemów i zgarniając drugiego złotego sokoła – nagrodę dla triumfatorki. Jeżeli znów podbije Katar, po raz pierwszy w karierze wygra ten sam turniej w trzech kolejnych latach.

tydzień panowania jako numer 1, ale jej przewaga nad Aryną Sabalenką po Australian Open zmalała do 865 pkt. Białorusinka jednak w Katarze nie zagrozi naszej gwieździe.

Tak jak rok temu nie zagra w tym turnieju, bo postawiła na dłuższy odpoczynek po triumfie w Melbourne. Warunki w Katarze są specyficzne.

Jak na nawierzchnię twardą korty są stosunkowo wolne, co pasuje Świątek. Do tego rok temu wiał tam silny wiatr, a w tak wymagającej aurze Polka zawsze zyskuje dodatkową przewagę nad rywalkami.

– *Tak jak w zeszłym roku chcę teraz skupić się na ciężkiej pracy. Wtedy się zresetowałam i kolejne turnieje zagrałam dobrze* – mówiła Świątek po rozczarowującym występie w Australian Open, z którego odpadła już w 3. rundzie.

Początek meczu Świątek – Cirstea ok. 13.30 po meczach Fręch – Azarenka i Osaka – Garcia. Transmisje TV z turnieju WTA Doha 2024 na antenie Canal+ Sport.

Post Comment