×

Jak uzyskać chrupiący boczek? Wypróbuj ten prosty trik – Beszamel.pl

Jak uzyskać chrupiący boczek? Wypróbuj ten prosty trik – Beszamel.pl

Chrupiący boczek to smaczny dodatek do wielu różnych dań. Podkręca smak potraw i nadaje przyjemnego aromatu.

Sprawdzi się i na śniadanie, i na obiad. Warto wiedzieć, jak prawidłowo zrobić pyszny i chrupiący boczek w apetycznym rumianym kolorze.

Wystarczy wykorzystać jeden niedrogi produkt, który sprawi, że boczek będzie smakował obłędnie. Przygotowanie nie jest skomplikowane i zajmuje tylko kilka minut.

Nawet jeżeli nie jesteście zaawansowani w domowym gotowaniu, z tym patentem zrobicie niesamowity boczek, który zachwyci chrupiącą konsystencją. Aby boczek stał się chrupiący, warto wykorzystać jeden podstawowy produkt.

Jest łatwo dostępny bez względu na porę roku, a wiele osób zawsze ma go w domu. Patent na chrupiący boczek jest prosty.

Przygotowanie należy zacząć od wyłożenia blachy papierem do pieczenia. To właśnie ten produkt sprawi, że boczek nabierze chrupkości i będzie niesamowicie smakował.

Blachę wstawia się do piekarnika nagrzanego do 200 stopni C i piecze około 15 minut. W połowie pieczenia warto obrócić plasterki boczku na drugą stronę.

Chrupiący boczek z piekarnika jest gotowy, kiedy plasterki nieco się skurczą i nabiorą złotego koloru. Po upieczeniu boczek warto przełożyć na ręcznik papierowy.

W ten prosty sposób można pozbyć się nadmiaru tłuszczu, który wytopił się podczas smażenia. Pyszny i niesamowicie chrupiący boczek, który zachwyci smakiem, można przyrządzić na patelni.

Trzeba jednak pamiętać, że powinien być smażony według kilku zasad, aby się nie przypalił. Plasterki boczku należy smażyć na zimnej patelni.

Stopniowe nagrzewanie patelni sprawi, że boczek będzie smażył się równomiernie, stanie chrupiący i nabierze złotego koloru. Poniżej znajdziecie kilka łatwych i szybkich przepisów na pyszne dania z boczkiem, które oczarują smakiem i aromatem.

Post Comment