×

Deszcze ze śniegiem i wichury atakują. Pogoda będzie najgorsza [Prognoza IMGW na 13.02.2024]

Deszcze ze śniegiem i wichury atakują. Pogoda będzie najgorsza [Prognoza IMGW na 13.02.2024]

Na początku tygodnia podawaliśmy w naszym serwisie prognozę pogody na wtorek (13 lutego 2024). Już w nocy spodziewamy się sporej ilości chmur, choć na zachodzie prognozowane są przejaśnienia.

Prognozowane są opady deszczu, a na północy i w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem. Na Pomorzu spodziewane są mgły, ograniczające widoczność do 300 metrów.

W ciągu dnia zachmurzenie będzie podobne jak w nocy, z nielicznymi przejaśnieniami na zachodzie. Temperatura na południowym zachodzie sięgnie 9 stopni Celsjusza, bez spodziewanych temperatur minusowych.

Spodziewane są przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem na północnym wschodzie i Podhalu, oraz śniegu w górach. Przeważnie umiarkowany wiatr, z porywami do 55 km/h na wybrzeżu, zachodni oraz północno-zachodni.

W górach porywy wiatru mogą dochodzić do 70 km/h. W województwie podlaskim oczekiwane temperatury od 2 do 4 stopni, z chłodniejszymi warunkami w Suwałkach.

Mieszkańcy Wrocławia, Opola, Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego mogą spodziewać się najcieplejszej pogody. Po opadach nawierzchnie dróg będą śliskie, więc zalecana jest ostrożność podczas podróży.

Informacje o ewentualnych alertach i nowych prognozach będą aktualizowane na bieżąco w naszym serwisie. Ostrzeżenia hydrologiczne na terenie kraju zostały opublikowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Post Comment