Aryna Sabalenka skrytykowała mecz z Igą Świątek w ostrej wypowiedzi. Ostrzegła ją w Super Express.

Iga Świątek i Aryna Sabalenka to obecnie dwie najlepsze tenisistki na świecie. Chociaż obie panie czasem mają swoje gorsze momenty, często udowadniają, że są niezrównane.

Jako numer jeden i numer dwa w kobiecym tenisie, spotykają się tylko w finałach wielkich turniejów. W najbliższą sobotę Świątek i Sabalenka ponownie stają do rywalizacji o trofeum.

Obie panie w czwartkowe popołudnie i wieczór awansowały do finału turnieju w Madrycie. Białorusinka, Sabalenka, spędziła znacznie więcej czasu na korcie, walcząc z Jeleną Rybakiną w trzech setach.

Sabalenka powiedziała, że chciałaby kończyć mecze w dwóch setach, ale jeśli musi grać trzy, to będzie to robić. Nie ukrywała, że będzie to zacięta rywalizacja.

Deklaruje, że zrobi wszystko, by wygrać finał. Finał kobiecego turnieju odbędzie się w sobotę o godzinie 18:30.