Albert Rude o klasie i sposób na zatrzymanie Kamila Grosickiego

Piłkarze Wisły nie zamierzają ułatwiać zadania swoim rywalom. Trener drużyny Albert Rude wyraźnie deklaruje ambicje i chęć sprawienia niespodzianki przez jego podopiecznych. Wskazał, jak jego zespół powinien zagrać, aby powstrzymać Kamila Grosickiego, który w tym sezonie bryluje w ekstraklasie zdobywając 12 bramek i zaliczając 14 asyst. Podczas konferencji trener Rude, cytowany przez PAP, powiedział, że mecz będzie dla niego najważniejszy w roli pierwszego trenera.

Podkreślił, że szczegóły będą decydować o losach meczu, a jego zespół musi dać z siebie wszystko, a nawet więcej, poprzez pracę zespołową, aby powstrzymać Grosickiego. Podopieczni Rude’ego muszą poradzić sobie ze stylem gry Pogoni, który może być trudny dla jego zawodników. Trener stwierdził, że Pogoń to bardzo dobry zespół z wielką siłą ofensywną, potrafiący zrobić różnicę i atakujący dużą liczbą zawodników. Dlatego chcą prowadzić grę, ale zdają sobie sprawę, że nie będzie to łatwe.