Prestiżowa nagroda dla polskiego bramkarza reprezentacyjnego w drodze we Francji

Marcin Bułka, polski bramkarz, zbiera komplementy za swoją stabilną i równą formę przez cały sezon. Jego wyczyny spektakularne, takie jak obrona dwóch rzutów karnych w meczu ligowym z AS Monaco, przyczyniły się do zwycięstwa jego drużyny, OGC Nice, 1:0.

Dzięki jego znakomitej postawie, Nicei ma szansę na udział w europejskich pucharach, włączając w to Ligę Mistrzów. Bułka został uznany za “Piłkarza miesiąca” we wrześniu 2023, co czyni go jedynym bramkarzem, który zdobył tę nagrodę w tym sezonie.

Mimo to, Bułka ma znakomitych konkurentów do nagrody, takich jak Gianluigi Donnarumma (PSG), zwycięzca nagrody w 2022, oraz Brice Samba (Lens), triumfator w 2023. Inni nominowani to m.in.

Marc Bizot (Stade Brest) i Lucas Chevalier (Lille).