Intensywny mecz i rekord beniaminka [WIDEO]

Tym razem nie było inaczej i o tym atucie przekonali się kielczanie. W pierwszej połowie właśnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zaskoczyła obronę Korony. Wprawdzie bramkarz Xavier Dziekoński odbił jeszcze strzał Artura Craciuna, ale nie zdążył już zareagować wobec dobitki Romana Jakuby. To był czwarty gol Ukraińca w tym sezonie.

*Na każdy mecz staramy się przygotować coś specjalnego -* powiedział Jakub Serafin w przerwie spotkania w rozmowie w Canal+ Sport. – *Pod Koronę też mieliśmy stały fragment* – deklarował pomocnik beniaminka. [Kiedy Rafał Augustyniak będzie gotowy do gry? W końcówce mocno ucierpiał Kamil Zapolnik, którego poturbował Jacek Podgórski.

Napastnik beniaminka na drugą połowę już nie wyszedł. *Puszcza po strzeleniu gola cofnęła się* – ocenił Bartosz Kwiecień w rozmowie w Canal+ Sport. – *Stoi 11 zawodnikami na polu karnym i ciężko jest kreować. Musimy oddawać więcej strzałów z dystansu, żeby ich trochę wyciągnąć, bo wejść do bramki nie wejdziemy, bo stoją cały zespołem do 25 metra.

W takim tłoku ciężko jest coś wykreować* – analizował grę rywali obrońca Korony. [Prezes Jagiellonii o reakcji kapitana Tarasa Romanczuka po hicie kolejki. Pierwsze uderzenie Jacka Podgórskiego zostało zablokowane przez obrońców beniaminka, ale momentalnie na strzał zdecydował się Martin Remacle i pokonał bramkarza rywali. Odpowiedź Puszczy była błyskawiczna, bo Wojciech Hajda trafił w słupek.

Groźnie uderzał także Petteri Forsell, którego strzał nieznacznie poszybował nad poprzeczką bramki gospodarzy. Blisko zdobycia zwycięskiej gola był rezerwowy Koreańczyk Lee Jin-hyun. Jednak po jego technicznym strzale piłka trafiła w słupek. [Piotr Czachowski o magii Stali, etacie ślusarza i spaniu w łóżku po gwiazdach Realu.

Kto zapłacił za niego miliardy?