×

Nowe wydarzenie spowodowało, że emocje same napływają! Super Express opisuje wzruszające pożegnanie u Wilfredo Leona.

Nowe wydarzenie spowodowało, że emocje same napływają! Super Express opisuje wzruszające pożegnanie u Wilfredo Leona.

Decyzja Wilfredo Leona o zakończeniu przygody z Włochami zapadła już kilka miesięcy temu. W ostatnim czasie nie brakowało dywagacji, gdzie trafi reprezentant Polski i jego przyszłość była jednym z najważniejszych pytań wśród kibiców siatkówki w kraju nad Wisłą.

Ostatecznie Leon podpisał kontrakt z Bogdanką LUK Lublin i od przyszłego sezonu będzie grał w PlusLidze. We Włoszech miał jeszcze sezon do dokończenia, a jego finał miał miejsce w niedzielne popołudnie.

Klub, w którym występuje i Leon i Kamil Semeniuk zdobył mistrzostwo Włoch. Spotkanie w pierwszej szóstce zespołu z Perugii rozpoczął Semeniuk, jednak później opuścił boisko i pojawiał się tylko na zmiany.

Zakończył mecz z dorobkiem sześciu punktów. W premierowej odsłonie dobrą zmianę dał natomiast Leon, który rozpoczął starcie w kwadracie dla rezerwowych, ale został liderem drużyny w kolejnych partiach.

W sumie zanotował 25 punktów, w tym jeden blokiem i jeden zagrywką. Podopieczni trenera Angelo Lorenzettiego wygrali w tym sezonie wszystkie rozgrywki, do których przystąpili.

Wcześniej wywalczyli Superpuchar Włoch, puchar kraju oraz klubowe mistrzostwo świata. Vero Volley po raz pierwszy w historii zagrał w finale ekstraklasy, natomiast klub z Perugii po raz drugi został mistrzem Włoch.

Dokonał tego także w 2018 roku.

Post Comment