Nie żyje polski piłkarz. Zdobywał tytuł najlepszego strzelca! Marek Czakon miał 60 lat

Marek Czakon był cenionym zawodnikiem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Choć nie zadebiutował w seniorskiej kadrze z orłem na piersi, reprezentował młodzieżowe reprezentacje Polski.

Czakon grał dla wielu zespołów w Polsce, takich jak Odra Opole, Górnik Zabrze i Bron Radom. Ponadto występował za granicą, reprezentując Tampereen Ilves, Eintracht Trewir, Union Berlin oraz Naestved IF.

W 1990 roku stał się pierwszym Polakiem, który zdobył tytuł króla strzelców zagranicznej ligi, zdobywając 16 bramek w barwach Ilves. Odra Opole upamiętniła Czakona, który rozpoczął swoją karierę w klubie w 1980 roku jako napastnik.

Klub wyraził smutek z powodu zgonu wychowanka i skierował słowa współczucia do całej rodziny. Fińska liga Veikkausliigi również uczciła pamięć Czakona, określając go jako jedną z legend ligi, który zdobył koronę króla strzelców już w swoim pierwszym sezonie.