×

Wielki zwrot w sprawie Lewandowski – Kucharski! Sąd zwrócił materiał dowodowy prokuraturze

Wielki zwrot w sprawie Lewandowski – Kucharski! Sąd zwrócił materiał dowodowy prokuraturze

Proces, w którym Robert Lewandowski pozwał Cezarego Kucharskiego, ruszył w lutym zeszłego roku. Od tamtej pory nie było jednak wielu konkretów, a wręcz przeciwnie – pojawiało się coraz więcej znaków zapytania. Przez ponad rok prawdziwą kość niezgody stanowi kwestia autentyczności nagrań, które mają być kluczowym dowodem w sprawie rzekomego szantażu na piłkarzu.

W tym czasie nie udało się uzyskać kompletu ekspertyz, a kolejne placówki rezygnowały z udziału w sprawie. To doprowadziło do konkretnej decyzji sądu, o której poinformował portal Sport.pl. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia postanowił zwrócić materiał dowodowy prokuraturze.

Teraz to ona ma obowiązek potwierdzić autentyczność nagrań. Ogromne zamieszanie w sprawie Lewandowski – Kucharski. 396a kpk z uwagi na ujawnione w toku rozprawy istotne braki postępowania przygotowawczego (…) sąd zakreślił prokuratorowi termin do dnia 31 października w celu przeprowadzenia dowodu z opinii biegłego/biegłych z zakresu fonoskopii.

Obrońcy Kucharskiego przekonują, że to ważny krok w kierunku umorzenia sprawy, z kolei pełnomocnik Lewandowskiego zachowuje spokój i przekonuje, że to niczego nie zmienia. Problemem może być jednak brak czasu, z czym nie kryje się prokuratura. Postanowienie sądu wydane 27 marca wpłynęło do nas dopiero teraz – 25 kwietnia – więc straciliśmy miesiąc, ale zgodnie z życzeniem sądu zrobimy dodatkową opinię fonoskopijną do 31 października.

Takie ekspertyzy były wykonywane już wcześniej, jednak teraz mają być opracowane z nagrań pozyskanych bezpośrednio z telefonów. Do końca października nastąpi też spisanie tych rozmów, czyli opracowanie stenogramów – stwierdził dla Sport.pl rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prokurator Mirosław Jerzy Iwanicki. Poniżej prezentujemy zapis art.

396a kpk, na podstawie którego sąd podjął najnowszą decyzję.

Post Comment