Legendarny piłkarz z Brazylii wznowił karierę po piętnastu latach

Romário, były piłkarz i legendarna postać, 71-krotny reprezentant Brazylii, w styczniu skończył 58 lat. Jego profesjonalna kariera zakończyła się w 2009 roku, a obecnie Romário wznowił swój udział w futbolu, tym razem w barwach zespołu América-RJ, który gra w lidze Campeonato Carioca.

W przeszłości Romário był gwiazdą europejskich klubów, grając m.in. w PSV Eindhoven i Barcelonie, a także zdobywając mistrzostwo świata z reprezentacją Brazylii w 1994 roku.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej, Romário obejmował różne role, m.in. prezesował swojemu ostatniemu klubowi oraz zaangażował się w politykę jako poseł i senator stanu Rio de Janeiro.

Nowy sezon ligi Campeonato Carioca, w której Romário będzie teraz grał, rozpocznie się w połowie maja. Zespół América-RJ przedstawił film z treningów, a sam Romário będzie miał okazję grać razem ze swoim synem, Romarinho, który nie osiągnął takich sukcesów jak ojciec i nie grał w europejskich klubach.

Jest to dla Romário okazja, by znów grać na boisku i cieszyć się futbolem, którego był tak znakomitą częścią w swojej karierze. Romário jest znany z osiągnięć sportowych, w tym zdobycia mistrzostwa świata w 1994 roku oraz mistrzostwa Hiszpanii z Barceloną w sezonie 1993/94.

Jego powrót do gry może stanowić inspirację dla wielu, dowodząc, że miłość do futbolu nie znika, nawet w starszym wieku. Jest to również okazja dla kibiców, by zobaczyć tego legendarnego piłkarza na boisku ponownie.