×

Adam Małysz speaks about the future of Stoch, Żyła, and Kubacki. Crucially important news, everything is clear.

Adam Małysz speaks about the future of Stoch, Żyła, and Kubacki. Crucially important news, everything is clear.

Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki to od wielu lat liderzy kadry polskich skoczków, którzy przynieśli kibicom masę radości. Ostatnia zima była jednak w ich wykonaniu fatalna. Utytułowani skoczkowie męczyli się przez cały sezon, za co odpowiedzialność wziął na siebie Thomas Thurnbichler.

Główny trener reprezentacji Polski przyznał się do błędów i chce zrobić wszystko, by przywrócić swoje gwiazdy do najwyższej formy. Już rok temu pojawił się pomysł, żeby trójka doświadczonych liderów trenowała spokojniejszym i bardziej indywidualnym rytmem, ale wtedy upadł. Teraz ma wielu zwolenników, w tym samych skoczków, o czym Adam Małysz opowiedział w rozmowie z TVP Sport.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego zapowiedział też na środę (24 kwietnia) specjalny komunikat! Adam Małysz przeżył olbrzymią przykrość. Skoczkowie mieli już zaakceptować wytyczne Thurnbichlera.

“Orzeł z Wisły” odniósł się też do ostatnich informacji o indywidualnej współpracy Stocha z Michalem Doleżalem. W środę wydamy specjalne oświadczenie. Na razie je dopracowujemy.

W zeszłym sezonie było sporo spekulacji, że trójka najstarszych powinna trenować trochę inaczej. Takie rzeczy są przed nami. To nie jest łatwe, bo my budżety mamy pozamykane.

W ministerstwie, ze sponsorami umawiamy się na rok. Jeśli Kamil będzie chciał indywidualnie trenować, to będziemy się zastanawiać, jak to rozwiązać* – przyznał prezes PZN, który przeżył coś takiego na własnej skórze. Pod koniec kariery jego indywidualnym trenerem został legendarny Hannu Lepistoe, a reprezentację Polski dalej prowadził Łukasz Kruczek.

Post Comment