×

W poniedziałek również można aktywnie uprawiać sport grając w piłkę. Wielkie emocje i 7 goli w Grodzisku! [WIDEO]

Warta i Stal nie są zespołami, które prezentują porywającą grę, a ich mocną stroną jest raczej defensywa. Jednak od początku obie drużyny pokazały dużo jakości, a w pierwszej połowie padło aż cztery gole. Warta prowadziła dwukrotnie, a goście z Mielca dwukrotnie doprowadzali do wyrównania.

Najbardziej efektowną bramką był gol Adama Zrelaka na 2:1, który uderzył lewą nogą z 18 metrów, a po odbiciu od słupka piłka wpadła do bramki. Zrelak wykorzystał także błąd bramkarza i dobił piłkę do siatki, a następnie po sprytnym rzucie wolnym, obrońca Dawid Szymonowicz głową podwyższył na 4:2. Słowacki napastnik skompletował hat-tricka w 71. minucie, wykorzystując błąd bramkarza.

Po końcowym gwizdku Zrelak odebrał piłkę z rąk arbitra jako pamiątkę z dzisiejszego meczu. Bramki zostały zdobyte przez Konrada Matuszewskiego (7), Alvise Jaunzema (17), Adama Zrelaka (38, 46, 71), Ilję Szkurina (45+1) i Dawida Szymonowicza (49). Ostrzeżenie otrzymał Maksymilian Pingot.

Sędzia spotkania to Marcin Szczerbowicz, a liczba widzów wynosiła 1 356. Składy drużyn:
Warta Poznań: Jędrzej Grobelny, Jakub Bartkowski, Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru, Mohamed Mezghrani, Mateusz Kupczak, Niilo Maenpaa, Konrad Matuszewski, Miguel Luis, Adam Zrelak, Kajetan Szmyt. PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski, Bert Esselink, Mateusz Matras, Maksymilian Pingot, Alvis Jaunzems, Rafa Santos, Matthew Guillaumier, Krystian Getinger, Maciej Domański, Ilja Szkurin, Krzysztof Wołkowicz.