Rozliczają Lewandowskiego przed El Clasico. Te statystyki pokazują bezlitosną prawdę, eksperci nie mają litości

Robert Lewandowski stoi przed ogromnym wyzwaniem. Kapitan reprezentacji Polski zmierzy się dziś z Realem Madryt. Dotychczasowe występy Polaka przeciwko “Królewskim” nie zachwycały, co zauważają hiszpańscy dziennikarze. Hiszpańscy dziennikarze “Marca” zwracają uwagę na słabe statystyki Lewandowskiego w meczach przeciwko Realowi Madryt.

Polak ma do załatwienia ważne sprawy z “Królewskimi”, jak podkreślają. Lewandowski w lidze strzelił 46 z 52 rywali, a Real jest jednym z niewielu klubów, przeciwko którym Polak nie zdobył bramki. W meczach przeciwko “Królewskim” Lewandowski oddał tylko 11 strzałów, z czego trzy były celne, jednak wszystkie zostały obronione przez bramkarzy Realu. Dodatkowo, Polak ma gorszą sytuację strzelecką w tym sezonie w porównaniu do poprzednich sezonów.

Mimo słabych statystyk, dziennikarze “Marca” podkreślają ogromny wpływ Lewandowskiego na grę Barcelony. Jego udział w kluczowych sekwencjach gry zespołu pozostaje ogromny, jak podkreślają dziennikarze.