×

Bayer Leverkusen imponuje światem piłkarskim! Ponownie osiągnęli to, zmierzają po rekord wszech czasów [WIDEO]

Drużyna Bayeru Leverkusen, prowadzona przez Xabiego Alonso, miała dotychczasową serię 44 meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach tegorocznego sezonu. Mecz wyjazdowy w Dortmundzie miał kluczowe znaczenie dla Bayeru oraz ich rywali, którzy walczyli o miejsce w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Gospodarze objęli prowadzenie 1:0 po golu strzelonym przez Niclasa Fullkruga w 81. minucie, grożąc przerwaniem beezy Aptekarzy. Jednakże, wspaniałe widowisko miało miejsce, gdy Josip Stanisić znakomicie wykorzystał piłkę i głową skierował ją do siatki, wyrównując stan meczu.

W ten sposób, Bayer Leverkusen zachował swoją niezwykłą serię bez porażki, co sprawiło, że cały zespół cieszył się jakby wygrali mistrzostwo Niemiec. Bieżącą passę zespołu trenera Alonso można porównać do rekordu europejskiego wszech czasów, który należy do Benfiki Lizbona z lat 1963-1965, kiedy to zanotowali serię 48 meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach. Ponadto, drużyna Bayeru ma szansę na zdobycie dwóch innych trofeów. W finale Pucharu Niemiec zmierzą się z 1.FC Kaiserslautern (25 maja), a także w Lidze Europy, gdzie w półfinale zmierzą się z włoską Romą, mając duże szanse na finał tych rozgrywek.

Cała sytuacja budzi niesamowite emocje i zapowiada się dalsze widowisko zespołu trenera Alonso.