Iga Świątek – Jelena Rybakina. Kiedy jest półfinał WTA Stuttgart między Świątek a Rybakiną?

Iga Świątek to prawdziwa specjalistka gry na mączce, co potwierdziła już w pierwszym meczu. Elise Mertens postawiła jej naprawdę trudne warunki, ale musiała uznać wyższość liderki rankingu WTA, która w hali w Stuttgarcie wygrała dziewiąty mecz z rzędu. Ambicja raszynianki nie pozwoliła jej na radość z awansu do ćwierćfinału, Świątek w meczu półfinałowym pokonała Emme Raducanu. Świątek nie miała łatwej przeprawy w meczu ćwierćfinałowym w Stuttgarcie.

Raducanu postawiła twarde warunki Polce. W pierwszym secie obie tenisistki już na samym początku przegrały swoje podanie, jednak później rywalizacja była bardzo wyrównana i Brytyjka kilkukrotnie pokazała Polce, że nie może jej lekceważyć. Ostatecznie to liderka światowego rankingu triumfowała w pierwszej odsłonie. Świątek drugą partię rozpoczęła rewelacyjnie.

Polka już przy pierwszym podaniu rywalki ją przełamała. Raducanu nie zdołała odwrócić losów spotkania i tym samym Świątek zameldowała się w półfinale turnieju w Stuttgarcie. Walka o finał pomiędzy Świątek a Rybakiną odbędzie się w sobotę, lecz tenisistki nie wyjdą na kort szybciej niż o godzinie 14:00.