×

Wszystko już jasne: Roma podjęła przełomową decyzję. Co z kadrowiczem?

Wszystko już jasne: Roma podjęła przełomową decyzję. Co z kadrowiczem?

Portugalczyk opuścił drużynę, która była na dziewiątej pozycji w lidze włoskiej. W tamtym momencie nikt nie myślał o walce o europejskie puchary.

Jednak, gdy stery przejął De Rossi, wszystko się zmieniło. Włoch obudził zespół, bo zaczął pnąć się w górę tabel i teraz są w czołówce.

Mają szansę na wywalczenie awansu do Ligi Mistrzów. Bilans Włocha robi wrażenie.

Prowadził Romę w 16 spotkaniach, z których wygrał 11, były trzy remisy, a dwa razy przegrał. Jedna porażka miała miejsce w Serie A, a druga z Lidze Europy.

Do tego Roma pozostaje w grze o awans do półfinału Ligi Europy. Jerzy Dudek o awansie Realu i wyczynach Andrija Lunina w Lidze Mistrzów.

Właściciel rzymian Dan Friedkin zdecydował, że przedłuży umowę z włoskim trenerem, który odmienił grę zespołu. Obecny kontrakt obowiązywał do końca rozgrywek.

Piłkarzem Romy jest Nicola Zalewski, który za kadencji De Rossiego jest tylko rezerwowym. Czy to oznacza, że reprezentant Polski będzie musiał zmienić klub, aby regularnie występować?

– *Trudno mu będzie wskoczyć do składu. Jego przyszłość nie rysuje się zbyt kolorowo.

W mojej ocenie dalej będzie miał ciężary z grą. W reprezentacji Polski potrzebujemy Zalewskiego w formie z ostatnich meczów.

Ale on musi grać w klubie, żeby się rozwijać i podnosić poziom. Wyjściem byłoby wypożyczenie.

Tylko, czy Roma przystałaby na taką opcję. Choć powtarza, że kocha Romę, ale to jak na razie jest miłość w jedną stronę* – tłumaczył były kadrowicz na naszych łamach.

Marcin Mięciel na temat pozostania kapitana Josue w Legii, użył mocnych argumentów, czy ktoś go posłucha?

Post Comment