×

Thomas Thurnbichler zbiera kadrę, ale może stracić Kamila Stocha. Co na to PZN? Zaskakująca reakcja

Thomas Thurnbichler zbiera kadrę, ale może stracić Kamila Stocha. Co na to PZN? Zaskakująca reakcja

Sezon w zakresie skoków narciarskich w Pucharze Świata był dla Kamila Stochem jednym z najtrudniejszych w ostatnich latach. Brak sukcesów i miejsca w czołowej dziesiątce konkursów stanowił duże wyzwanie.

Stoch wyraził zdziwienie trudnościami, z jakimi się borykali, pomimo intensywnego przygotowania. Wyraził także nadzieję na odniesienie sukcesu w swojej pracy, ale brutalna rzeczywistość okazała się inna.

W mediach pojawiały się teorie o możliwym powrocie współpracy Stochem z trenerem Doleżalem, jednak oficjalne informacje na ten temat nie zostały udostępnione. Adam Małysz nie traci wiary w swojego trenera Thurnbichlera, ale nie komentuje publicznie ewentualnego powrotu do współpracy ze Stoch-Doleżal.

Małysz podkreślił trudności związane z funkcjonowaniem w polskim skokach narciarskich, gdzie ciśnienie i zainteresowanie są duże. Prezes PZN Thurnbichler porównał swoje doświadczenia z dotychczasowym trenerem do pracy z Heinzem Kuttinem, z którym współpracował wcześniej.

Zwrócił też uwagę na dużą rolę wsparcia dla swojego trenera. Austriacki szkoleniowiec Thurnbichler otrzymał wsparcie w postaci nowego asystenta Macieja Maciusiaka, co może mieć pozytywny wpływ na drużynę oraz być korzystne dla Stocha.

Post Comment