×

Polish: Polak obraził mistrza świata! Widział jego zachowanie i nie powstrzymał się od przekleństw.

Pierwsze spotkanie w Birmingham zakończyło się zwycięstwem angielskiego zespołu 2:1. Jednak we wczorajszym meczu rewanżowym Francuzi szybko zaczęli odrobić straty.

Pierwszego gola strzelili w 15. minucie, a drugiego w 67. minucie, zbliżając się do awansu. W 87. minucie działania podjął się Matty Cash, zdobywając bramkę na 1:2 i doprowadzając do dogrywki.

Po bezbramkowej dogrywce nastąpiły rzuty karne. Cash ponownie wykazał się dobrą grą, zdobywając gola, ale bohaterem został Emiliano Martinez, bramkarz Aston Villi.

Jego działania irytowały piłkarzy i kibiców gospodarzy, co przyniosło oczekiwany efekt – dwóch zawodników z Lille nie trafiło, a Martinez stał się bohaterem swojego zespołu, jednocześnie stając się wrogiem kibiców drużyny przeciwnej. Jego zachowanie skrytykował nawet były reprezentant Polski, Ludovic Obraniak.

Obraniak spędził 5 lat w Lille i jest silnie związany z tym klubem, co tłumaczy jego emocjonalną reakcję na wydarzenia poprzedniego wieczora. – Dziękuję Lille.