Cristiano Ronaldo sięgnął po pieniądze z klubu z Polakami, zarabiając krocie każdego roku.

Włoskie Kolegium Arbitrażowe wydało decyzję, zgodnie z którą Juventus musi wypłacić niemal 10 milionów euro portugalskiemu piłkarzowi. Ta sytuacja wynika z działań klubu, które zostały uznane za finansowe manipulacje związane z okresem pandemii. Klub ogłosił publicznie, iż zawodnicy zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń, podczas gdy faktycznie jedynie odroczył ich wypłatę. To działanie spowodowało istotne konsekwencje sportowe dla klubu, w tym karę w postaci utraty 10 punktów w Serie A oraz konieczność uregulowania długów wobec byłych zawodników.

Cristiano Ronaldo, który opuścił Juventus i dołączył do Manchesteru United, oraz później klubu z Arabii Saudyjskiej, wniósł sprawę do sądu, żądając odzyskania prawie 19,5 miliona euro od klubu, które przysługiwały mu za kontrakty. Kolegium Arbitrażowe uznało roszczenia Ronaldo za częściowo uzasadnione, przyznając mu jednak tylko połowę żądanej kwoty, tj. dokładnie 9 774 166,66 euro.