×

Piotr Żyła: Co dzieje się podczas zawodów?

Piotr Żyła: Co dzieje się podczas zawodów?

Sezon 2023/24 w Pucharze Świata w skokach narciarskich zakończył się niedawno i był fatalny dla polskich skoków. Nawet Piotr Żyła, zwykle znany z dobrego humoru, był często przygnębiony. Od lat dwóch mistrz świata na skoczni normalnej z Oberstdorfu i Planicy, Piotr Żyła, dążył do utrzymania odpowiedniej atmosfery w polskiej drużynie podczas zawodów. Jednak jeden z jego rywali, Jewhen Marusiak, ujawnił, jak Żyła zachowuje się wobec swoich przeciwników.

Marusiak podzielił się, że Piotr Żyła troszczy się nie tylko o swoich kolegów, ale także o dobre samopoczucie rywali. Opowiedział, że Żyła potrafi doskonale rozładować napięcie i sprawić, że wszyscy dobrze się bawią. Mówi z taką pasją i gestykuluje, że nawet jeśli nie rozumiesz, o co chodzi, nie sposób się mu oprzeć. Ponadto, Ukraina nadal broni się przed inwazją Rosji, ale Marusiak stara się nie skupiać na tym podczas startów.

Wiadomości o ostrzałach, niszczeniu domów i poszukiwaniu dzieci pod gruzami bardzo go dotykają, doprowadzając do rozpaczy. Stara się unikać mediów społecznościowych podczas zawodów, aby nie tracić koncentracji.

Post Comment