×

Przełom w sprawie stadionu Rakowa: Kibice muszą to zobaczyć.

Przełom w sprawie stadionu Rakowa: Kibice muszą to zobaczyć.

Rakowianie w poprzednim sezonie wywalczyli swoje historyczne pierwsze mistrzostwo Polski, jednak obrona tytułu będzie niełatwa. Zespół “Medaliki” ma na swoim koncie 46 punktów, zajmując piąte miejsce w tabeli, ze stratą sześciu punktów do lidera. W bieżącym sezonie częstochowianie zadebiutowali w fazie grupowej europejskich pucharów, dochodząc do 4. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Mimo tego, że zagrali swój hymn w Sosnowcu, częściej byli obecni w Lidze Europy po spadku z Ligi Mistrzów.

Ich domowe spotkania odbywały się właśnie w Sosnowcu, ponieważ Miejski Stadion w Częstochowie nie spełnia norm UEFA. Temat nowego stadionu jest znany częstochowskim kibicom od lat, lecz dopiero niedawno zaszły przełomowe wydarzenia. W lutym ogłoszono dofinansowanie rozbudowy stadionu z miejskiego budżetu, który miałby znaleźć się na terenach dawnego Elanexu, byłego częstochowskiego zakładu przemysłowego istniejącego w latach 1889-2003. Klubowi został przedstawiony kompleksowy projekt koncepcyjny nowego stadionu miejskiego oraz infrastruktury towarzyszącej.

Projekt obejmował stadion piłkarski oraz zaplecze dla usług, handlu, zakwaterowania oraz biur, zapewniając funkcjonowanie obiektu poza dniami meczowymi. Nowy stadion ma zawierać także najnowsze rozwiązania ekologiczne, nie tracąc przy tym industrialnego ducha miejsca. Przedstawiciele Rakowa złożyli gratulacje Pauli Jaworek za przygotowanie szczegółowej koncepcji w ramach pracy magisterskiej na Politechnice Śląskiej, zamieszczając film prezentujący wizualizację nowego obiektu na swoich kanałach społecznościowych.

Post Comment