×

Sensacyjne wydarzenie w Białymstoku! Czerwona kartka i bramkarz „Pasów” zatrzymali lidera [WIDEO]

Dawid Kroczek zadebiutował na stadionie lidera w Białymstoku. Już po dziesięciu minutach wydawało się, że może być ciężko, gdy po dośrodkowaniu Bartłomieja Wdowika piłkę do własnej bramki skierował Virgil Ghita. Emocje w tym meczu mocno podgrzał sędzia Paweł Raczkowski.

W 17. min gospodarze prowadzili 1:0, a sędzia ukarał czerwoną kartką obrońcę Diegueza za faul na Benjaminie Kallmanie. Cracovia wykorzystała osłabienie i po dwóch akcjach gole strzelili Michał Rakoczy i Arttu Hoskonen. „Jaga” miała szansę na wyrównanie, arbiter wskazał na jedenastkę za faul na Jesusie Imazie, jednak bramkarz Cracovii obronił strzał Pululu.

Sebastian Madejski zasilił bramkę Cracovii, broniąc strzał Pululu i dobitkę Michala Sacka oraz wykorzystał szansę od nowego trenera. Po przerwie, jego koledzy zdobyli gola już w 49. min, gdy Jani Atanasov sfinalizował składną akcję. Jagiellonia przegrała dopiero drugi mecz u siebie w tym sezonie.

Bramki: 1:0 Virgil Ghita (10-samobójcza), 1:1 Michał Rakoczy (22), 1:2 Arttu Hoskonen (25-głową), 1:3 Jani Atanasov (49). Po meczu Augustyn zdradził nieznany fakt z życia osobistego. Żółta kartka została ukazana Dusanowi Stojinovic, Jose Naranjo, Michałowi Rakoczy, Andreasowi Skovgaardowi, Otarowi Kakabadze i Janiemu Atanasovowi.

Adrian Dieguez otrzymał czerwoną kartkę za faul. Sędzia tego spotkania to Paweł Raczkowski, a liczba widzów wyniosła 18 184. Składy: Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic – Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik – Dominik Marczuk, Nene, Taras Romanczuk, Kristoffer Hansen, Jesus Imaz, Afimico Pululu.

Cracovia Kraków: Sebastian Madejski – Otar Kakabadze, Arttu Hoskonen, Virgil Ghita, Andreas Skovgaard – Jani Atansov, Patryk Sokołowski, David Kristjan Olafsson, Michał Rakoczy, Patryk Makuch, Benjamin Kallman. (PAP)