Cezary Kucharski przeżył śmiertelnie niebezpieczny incydent. Fotografia z szpitala wywołuje silne emocje.

Polskie środowisko piłkarskie mocno przeżywało informacje dotyczące stanu zdrowia byłego piłkarza Cezarego Kucharskiego na początku 2022 roku. Kucharski, były reprezentant Polski oraz gracz takich klubów jak Legia Warszawa, Sporting Gijon czy Stomil Olsztyn, znalazł się w poważnym stanie w szpitalu. Początkowo pojawiały się sprzeczne doniesienia dotyczące przyczyn jego problemów zdrowotnych, wspominano zarówno o chorobie, jak i wypadku podczas gry w piłkę.

Ostatecznie okazało się, że Kucharskiego dotknęła choroba autoimmunologiczna. Jego stan był na tyle poważny, że konieczne stało się wprowadzenie go w stan śpiączki farmakologicznej, a jego życie było zagrożone. Po spędzeniu 2,5 miesiąca w szpitalu, Kucharski mógł w końcu opuścić placówkę.

W powrocie do zdrowia odgrywały dużą rolę wsparcie, ciepłe słowa, modlitwy i myśli, które otrzymał od ludzi. Na przykładzie zdjęcia po wyjściu ze szpitala widać, jak choroba wpłynęła na jego wygląd, w bardzo widoczny sposób. Mimo to, życzenia zdrowia dla byłego piłkarza są w tej sytuacji jak najbardziej na miejscu.