×

Simon Ammann doświadcza nagłego werdyktu. Legendarny skoczek narciarski stoi w obliczu wielkiego dramatu!

Cofnijmy się w czasie do sezonu 2001/02, gdy odbywały się zimowe igrzyska olimpijskie w amerykańskim Salt Lake City. Niektórzy uważali, że Adam Małysz był faworytem do zdobycia złotych medali w konkursach indywidualnych skoków narciarskich. Niestety, młody Szwajcar, Simon Ammann, niespodziewanie zdobył dwa złote medale, a Małysz zajął drugie i trzecie miejsce.

Po latach Ammann wciąż startował w zawodach Pucharu Świata, ale jego forma zaczęła słabnąć. W sezonie 2023/24 dostrzegano jego słabsze wyniki. W rezultacie został przeniesiony do kadry B, co musiało być dla niego bolesnym przeżyciem.

Simon Ammann, mimo swoich licznych sukcesów, nigdy nie wygrał prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Po degradacji z kadry A i słabnącej formie, istnieje mało prawdopodobne, aby jeszcze mógł zdobyć to trofeum. Jest nawet możliwe, że nie zobaczymy go ponownie na renomowanych konkursach skoków narciarskich.