Nikola Grbić zadaje siatkarzowi bolesny cios. Reprezentant Polski apeluje do kibiców.

Można uznać, że pierwszy etap przygotowań do igrzysk olimpijskich w Paryżu dla polskich siatkarzy właśnie się zaczął. Grbić nie miał łatwego zadania, bo co najmniej na kilku pozycjach ma kłopot bogactwa.

Dotyczy to choćby przyjmujących. O tym, jak duża rywalizacja jest na tej pozycji, może świadczyć fakt, że na liście powołanych nie znalazł się Bartosz Kwolek.

Brak zawodnika występującego na co dzień w Aluronu CMC Warcie Zawiercie wywołał spore zaskoczenie u kibiców. Kwolek w swoim zespole był wyróżniającą się postacią i wydawało się, że Grbić znajdzie dla niego miejsce w kadrze.

Selekcjoner reprezentacji Polski uznał jednak, że Kwolek zbyt późno dołączy do drużyny narodowej i nie będzie miał odpowiednio dużo czasu na zgranie się z zespołem. – Siemka wszystkim, mała prośba ode mnie dla wszystkich kibiców.

Proszę was i zachęcam, żebyście wspierali chłopaków w tym ważnym sezonie kadrowym, kibicowali i zaufali w ich ciężką pracę! Gra tam wielu moich bardzo dobrych kumpli i wiem, że zrobią wszystko, żeby przywieźć upragniony krążek IO do Polski.

Trzymamy kciuki wszyscy – napisał na Instastories reprezentant Polski.