×

Wojciech Kowalczyk zaatakował Zielińskiego w prasie.

Wojciech Kowalczyk zaatakował Zielińskiego w prasie.

Jeszcze jesienią obie ekipy reprezentowały polską piłkę w europejskich pucharach. Raków wojował w Lidze Europy, a Legia w Lidze Konferencji Europy (nawet wychodząc z grupy).

W sobotni wieczór częstochowianie i warszawianie zmierzą się w hicie PKO BP Ekstraklasy. I wiele wskazuje na to, że spotkania w rozgrywkach pod egidą UEFA będą przez nich tymi najmilej wspominanymi po tym sezonie.

Raków i Legia są teraz dosyć dalekie od walki o tytuł. A niepowodzenie w ekstraklasie i Pucharze Polski zmusiło Legię do zmian, od których wstrzymano się w Częstochowie.

W Rakowie dalej na ławce trenerskiej zobaczymy Dawida Szwargę, ale w Legii nastąpi zmiana. Warszawski klub zwolnił Kostę Runjaica, a w jego miejsce zatrudnił – dość niespodziewanie – Goncalo Feio.

Portugalczyk na szansę w Legii zapracował świetną pracą w Motorze Lublin, gdzie jednak nie zawsze zachowywał się w porządku (mówiąc bardzo łagodnie). “No, ale na logikę.

Mecz z Widzewem był czwartym spotkaniem z rzędu Legii bez zwycięstwa. Remisowała z Puszczą i Koroną (wstyd), Pogonią (okej), dostała od Widzewa – dla niej to upokorzenie, historyczna sprawa.

To był naprawdę dobry moment, żeby z Runjaiciem się rozstać” – czytamy wypowiedź “Kowala” na łamach portalu Weszło. Były napastnik m.in.

Legii i Betisu Sevilla zaczepił również Jacka Zielińskiego, dyrektora sportowego Legii, który jest współodpowiedzialny zarówno za zatrudnienie Feio, jak i wcześniej Runjaica. “Dlaczego dyrektor sportowy nie może przyznać: trochę się spóźniłem, faktycznie nie trafiłem z terminem.

Czy to tak naprawdę wiele kosztuje, by przyznać się do błędu? A nie mówię tylko o dacie, ale też o całej polityce transferowej Legii, która nie pomagała trenerowi.

Bo wszyscy poza najbogatszymi sprzedają, mówi Zieliński. Tak, tylko potem biorą następców.

A Runjaić dostał za Slisza jakiegoś Zybę, no bądź, Jacku, choć umiarkowanie poważny” – opisał Wojciech Kowalczyk. “Kowal” kręci nosem na pomysł zatrudnienia Goncalo Feio, ledwie 34-letniego szkoleniowca, którego doświadczenie to dotąd rola asystenta w Rakowie i pierwszego trenera w pierwszoligowym Motorze.

Post Comment