×

Zbigniew Boniek mówi otwarcie o Cezarym Kuleszy. Wypowiedział się na temat powrotu do PZPN. Silne słowa.

Zbigniew Boniek mówi otwarcie o Cezarym Kuleszy. Wypowiedział się na temat powrotu do PZPN. Silne słowa.

Bez wątpienia jest on jedną z największych postaci w historii polskiej piłki, więc nawet po odejściu z PZPN wielu kibiców chętnie zobaczyłoby go z powrotem w związku. Takie myśli mogły nasilać się w związku z przyszłorocznymi wyborami na prezesa piłkarskiej centrali, ale 68-latek postanowił uciąć wszelkie spekulacje. W ostatniej rozmowie z TVP Sport stanowczo wykluczył powrót do PZPN. Michał Listkiewicz: Zibi Boniek lubi wkładać kij w mrowisko… Przyszłoroczne wybory powoli budzą coraz więcej emocji, a kampania zaczyna nabierać tempa.

Obecnie panujący Cezary Kulesza postara się o drugą kadencję, a wśród jego kandydatów wymienia się m.in. trzech obecnych członków zarządu związku – Pawła Wojtalę, Adama Kaźmierczaka i Wojciecha Cygana. Pierwszy z nich został ostatnio oskarżony o wyprowadzanie majątku z jednej z poznańskich spółek, a także o zarabianie na zakładach bukmacherskich. Zdaniem Bońka “został już odstrzelony”, a pozostała dwójka ma niewielkie szanse.

Wojciech Cygan? OK, ambitny, młody działacz, ale inaczej ludzie patrzą na ciebie, gdy stajesz się kandydatem. Czarek [Kulesza – przyp. red.]

jest chyba pewien, że zostanie na drugą kadencję* – stwierdził były prezes PZPN, który wypowiedział się też o szansach Marka Koźmińskiego i Bogusława Leśnodorskiego. *Marek pod względem doświadczenia, umiejętności menedżerskich, zarządzania to mógłby być topowy wybór. Leśnodorski? Wielu ludzi chce być prezesem, ale to tak nie działa.

*

Post Comment