Nowa era w piłce nożnej: Sędziowie korzystają z technologii VAR, eliminując błędy arbitrażowe.

Temat analizy wideo przez arbitrów w czasie konfrontacji drużyn Premier League był tematem dyskusji od wielu miesięcy. Istniejące linie wyznaczone przez system VAR są kwestionowane jako niewystarczające do podejmowania jednoznacznych decyzji. Co prowadzi do nieporozumień i błędów, takich jak przypadkowe anulowanie trafienia przez Kolumbijczyka Luisa Diaza w meczu Liverpoolu z Tottenhamem. Władze Premier League ogłosiły wprowadzenie nowej technologii, półautomatycznego systemu spalonych, od przyszłego sezonu.

Technologia ta polega na tym, że komputer śledzi ruchy zawodnika oraz piłki i analizuje, czy gracz znajdujący się na pozycji spalonej brał udział w zagraniu. Informacje te są przekazywane bezpośrednio do sędziego VAR. Należy podkreślić, że rozwiązanie to nie zostanie wprowadzone z początkiem przyszłego sezonu, a z czasem. Debiut technologii prawdopodobnie nastąpi w trakcie jesiennej przerwy w rozgrywkach.