×

Aeroklub Polski i osiągnięcia medalowe polskich pilotów sportowych. Jerzy Makula: Po raz fantastyczny rok sportowy

Aeroklub Polski i osiągnięcia medalowe polskich pilotów sportowych. Jerzy Makula: Po raz fantastyczny rok sportowy

W roku 2023 polscy lotnicy zdobyli aż 58 medali na światowych imprezach, w tym 20 złotych. Sukcesy te są bardzo ważne i stanowią powód do dumy. Rok 2024 również rozpoczął się obiecująco, z Bartoszem Nowickim zdobywającym tytuł Motoparalotniowego Slalomowego Mistrza Świata w Katarze.

Ostatnio polscy lotnicy odnoszą coraz więcej sukcesów, co potwierdza ich talent i umiejętności. Polacy mają długą tradycję w lotnictwie, sięgającą nawet czasów I wojny światowej, co pokazuje, że latać mamy w genach. Lotnictwo ma również silne powiązania z patriotyzmem, co zostało potwierdzone w czasie II wojny światowej.

Jerzy Makula, wybitny lotnik, zauważa, że Polacy odnoszą sukcesy na wielu międzynarodowych zawodach, zdobywając medale. Aeroklub Polski nie tylko wspiera utalentowanych lotników, ale także stara się przyciągnąć do kraju najważniejsze imprezy lotnicze. W tym roku Polska będzie gospodarzem 32.

Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej w Zamościu oraz szybowcowych mistrzostw Europy w klasie szybowców dwumiejscowych na lotnisku Michałków-Ostrów Wielkopolski. Aeroklub Polski odnotowuje przełomowe miesiące, zawierając umowę z firmą TAURON oraz planując nową siedzibę w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Prezes Makula widzi to jako szansę na osiąganie jeszcze lepszych wyników.

Post Comment