×

Historical Super Bowl with a big mistake by Polsat. Patrick Mahomes the hero of the great match

Historical Super Bowl with a big mistake by Polsat. Patrick Mahomes the hero of the great match

Zespół Kansas City Chiefs po raz drugi z rzędu i czwarty w historii został mistrzem ligi futbolu amerykańskiego NFL. W niedzielnym Super Bowl na stadionie w Paradise na przedmieściach Las Vegas pokonał po dogrywce walczącą o szósty tytuł ekipę San Francisco 49ers 25:22. O wygranej Chiefs zadecydowało przyłożenie Mecole’a Hardmana w 15. minucie dogrywki.

Nagrodę najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) finałów zdobył rozgrywający Chiefs – Patrick Mahomes. Wyróżniony w ten sposób został po raz trzeci. Ekipa z Kansas City została pierwszą od 19 lat, której udało się obronić tytuł.

Mahomes bohaterem zdobycia trzeciego w karierze mistrzostwa. “Teraz będziemy świętowali, ale to jeszcze nie koniec. Mamy młody, utalentowany skład i chcemy więcej tytułów” – powiedział zaraz po meczu.

Mahomes mimo wciąż młodego wieku już uważany jest za jednego z najlepszych graczy w historii. Chiefs wybrali go z 10. numerem w drafcie 2017, a w sezonie 2018 był już ich podstawowym quarterbackiem. Szybko zaczął ustanawiać rekordy.

Jest m.in. najmłodszym zawodnikiem, który w jednym meczu popisał się sześcioma podaniami zakończonymi przyłożeniami. To była powtórka Super Bowl sprzed czterech lat.

Chiefs w wielkim finale wystąpili po raz szósty w historii. Poza 2020 i 2023 rokiem zdobycie tytułu świętowali także w 1970. 49ers natomiast do finału dotarli ósmy raz.

Po tytułach wywalczonych w 1982, 1985, 1989, 1990 i 1995 roku, porażek doznali w 2013, 2020 i 2024. Więcej od 49ers tytułów na koncie mają tylko ekipy Patriots i Pittsburgh Steelers, które zwyciężały sześciokrotnie. W czwartej kwarcie inicjatywa należała do nich, ale plan pokrzyżowało im nieudane podwyższenie.

Punkt, którego wówczas nie udało się zdobyć, ułatwił Chiefs doprowadzenie do remisu. W tym celu wystarczyło im bowiem kopnięcie i nie musieli za wszelką cenę dążyć do przyłożenia. Posiadanie udało im się zakończyć udanym kopnięciem na 22:19 i do akcji ruszyli Chiefs.

Wielki triumf Chiefs transmitował Polsat Sport, który nie uniknął wpadki. Halftime Show to jeden z ważniejszych momentów Super Bowl. Na te występy artystyczne patrzy niemal cały świat, lecz realizatorzy Polsatu spóźnili się na początek wielkiego show ze względu na reklamy.

Post Comment