×

Puchar Davisa: Transmisja TV Uzbekistan – Polska, gdzie obejrzeć mecz i o której godzinie gra Hurkacz?

Puchar Davisa: Transmisja TV Uzbekistan – Polska, gdzie obejrzeć mecz i o której godzinie gra Hurkacz?

Polscy tenisiści rozpoczynają swoją walkę w nowym sezonie Pucharu Davisa. Pierwszym meczem jest wyjazdowy pojedynek z Uzbekistanem. Kapitanem drużyny będzie Mariusz Fyrstenberg, który będzie miał do dyspozycji najlepszych polskich tenisistów. Na pierwszej pozycji w singlu wystąpi Hubert Hurkacz (nr 8 w rankingu ATP), który będzie także grał w deblu w parze z Janem Zielińskim, mistrzem miksta z Australian Open.

Fyrstenberg zdecydował jednak, że w parze z Hurkaczem zagra Maks Kaśnikowski. “Mamy bardzo silny skład. Jestem zadowolony z udziału Huberta w tym meczu, ponieważ obecnie jest jednym z najlepszych tenisistów na świecie” – powiedział Fyrstenberg. “Maks Kaśnikowski sukcesywnie awansuje w rankingu i jego gra staje się coraz bardziej ofensywna i skuteczna.

Kamil Majchrzak, po rocznej przerwie, powrócił na korty i pokazał już, że potrafi grać dobrze i ma szansę szybko wrócić do czołówki. Zdecydowanie wzmocni naszą drużynę swoim doświadczeniem. Ta trójka singlistów tworzy naprawdę mocny i solidny zespół” – dodał Fyrstenberg, który jest również trenerem Jana Zielińskiego. Mecz Uzbekistan – Polska w Pucharze Davisa rozpocznie się o godzinie 10 polskiego czasu.

Następnie na kort wyjdą Maks Kaśnikowski i Chumojun Sultanow. Sobota przyniesie mecz debla i kolejne dwa pojedynki singlowe. Uzbeccy tenisiści zajmują bardzo niskie miejsca w rankingu ATP, gdzie Fomin jest na pozycji 665, a Sultanow na 330. “Nasi rywale radzą sobie znacznie lepiej w rozgrywkach daviscupowych niż w turniejach singlowych” – ocenił kapitan Fyrstenberg.

“Niedawno prawie pokonali Belgów, którzy mają tenisistów w pierwszej setce w singlu, a nawet w pierwszej trzydziestce w deblu. Na pewno nie będzie to łatwy przeciwnik, chociaż z punktu widzenia statystyk jesteśmy faworytami. Musimy jednak pamiętać, że będą grać przed własną publicznością, na wybranej przez nich nawierzchni, więc musimy być bardzo ostrożni i skoncentrowani, aby wykonać swoją pracę. Mamy drużynę, która ma potencjał na przynajmniej grę w Grupie Światowej I” – podsumował Fyrstenberg.

Transmisje z meczu Uzbekistan – Polska będzie można oglądać na antenie Polsat Sport Extra.

Post Comment