Jerzy Dudek po magicznym występie Roberta Lewandowskiego. Mówi o wyścigu o koronę króla strzelców, hicie kolejki z Gironą i rywalizacji z Dovbykiem [ROZMOWA SE]

Ostatnio w ważnych meczach Barcelony brakowało w nich Lewandowskiego, co przyniosło krytykę zarówno jemu, jak i drużynie. Jednakże teraz presja jest mniejsza, a jego gra wydaje się być bardziej swobodna, co było widoczne w meczu z Valencią, gdzie jego bramki przyniosły drużynie zwycięstwo. Niska frekwencja na trybunach wskazuje na to, że kibice są znudzeni obecnym sezonem.

Lewandowski musi teraz skoncentrować się na sobie i starać się uciszyć krytykę, a udany hat-trick może mu w tym pomóc. Jednak słaby sezon nie jest wyłącznie jego winą, gdyż współpraca z kolegami również może być ulepszona. Nadchodzące starcie z Gironą będzie kluczowe, ponieważ oba kluby dzieli tylko dwa punkty w tabeli.

Girona radzi sobie dobrze u siebie, co sprawia, że będzie to dla nich ważny mecz, zwłaszcza jako derby Katalonii. Dovbyk jest ostatnio w dobrej formie, co stawia go jako zagrożenie, zwłaszcza w przypadku porażki Barcelony, co może przynieść kolejne krytyczne opinie. Zarówno Lewandowski, jak i drużyna muszą być skoncentrowani, ponieważ nie będą mieli łatwej przeprawy.

Mecz z Gironą jest ważny dla Barcelony i dla samego Lewandowskiego. Nie można zbyt pochopnie go wykluczać z walki o koronę króla strzelców.