Bojkot kibiców potencjalnie grozi finałowi Pucharu Polski Pogoni i Wisły.

Finał Pucharu Polski od kilku lat jest rozgrywany na PGE Narodowym. Miejsce to jest bardzo ważne dla kibiców, ponieważ sam awans do finału jest ogromną nagrodą. W tym sezonie Pogoń Szczecin i Wisła Kraków wywalczyły sobie prawo udziału w decydującym spotkaniu. Kibice obu drużyn od kilku tygodni mobilizują się na to wydarzenie, a bilety zostały szybko wyprzedane.

Spodziewa się kilkudziesięciotysięcznej publiczności oraz żywiołowego dopingu na stadionie. Jednak pojawiły się informacje o możliwym bojkocie finału ze strony kibiców obu drużyn, którzy sprzeciwiają się obecności funkcjonariuszy policji w strefie kontroli kibiców. Portal Meczyki.pl informuje, że organizacyjne spotkanie dotyczące finału Pucharu Polski ma się odbyć w środowe popołudnie. Obecni będą przedstawiciele PZPN, służb bezpieczeństwa oraz przedstawiciele klubów.

Istnieją duże szanse na znalezienie “polubownego” rozwiązania, które zadowoli kibiców. Obecność policji ma być marginalna i ma jedynie wspierać ochronę podczas wpuszczania kibiców na stadion. Ostateczne decyzje w sprawie bojkotu finału i obecności policji dowiemy się w czwartkowe popołudnie.