×

Nie żyje trzykrotny mistrz świata w boksie. Zmarł nagle, okoliczności jego śmierci wciąż są badane

Nie żyje trzykrotny mistrz świata w boksie. Zmarł nagle, okoliczności jego śmierci wciąż są badane

Za swoje przydomek “Róża Soweto” zawodnik Thobela zyskał ze względu na swoje miejsce urodzenia. Zdobył szereg sukcesów w boksie zawodowym, w tym pas mistrza świata WBO w wadze lekkiej, który obronił dwukrotnie. Choć doświadczył kilku porażek, to w 2000 roku odniósł sukces w wadze superśredniej, co jest rzadkością. Jego kariera obejmuje 56 walk, w których odniósł 40 zwycięstw, 14 porażek i 2 remisy.

Po serii siedmiu porażek z rzędu zdecydował się zakończyć karierę w 2006 roku. Niestety, zmarł w wieku 57 lat, co jest wielką stratą dla świata boksu. Jego śmierć była niespodziewana, gdyż niedługo wcześniej nie pojawił się na zaplanowanym wydarzeniu, a następnie przestał odpowiadać na kontakty od rodziny i przyjaciół. Jego bliscy zaniepokojeni udali się do jego domu w Johannesburgu, gdzie znaleźli go martwego.

Służby zostały wezwane, aby zbadać okoliczności związane ze śmiercią Thobela. Jego odejście pozostawiło smutek wśród wielu osób, którym był bliski, oraz w środowisku bokserskim, gdzie pozostawił swoje piętno jako utytułowany mistrz świata.

Post Comment