×

Mike Tyson powróci do ringu po 20 latach w oficjalnej walce bokserskiej

Mike Tyson powróci do ringu po 20 latach w oficjalnej walce bokserskiej

Mike Tyson będzie miał swoje niespodziewane powroty do ringu na określonych warunkach. Walka została zaplanowana na 8 rund, po dwie minuty każda, i odbędzie się w bardziej wyściełanych rękawiczkach, ważących 14 uncji zamiast standardowych 10.

Wydarzenie to zostało potwierdzone przez Texas Boxing Commission, organ sankcjonujący zawodowe walki bokserskie w Teksasie. Walka Tyona z Paulem odbędzie się na stadionie AT&T w Arlington.

Mike Tyson ma 54 lata, a jego przeciwnik, Paul, niedawno odniósł zwycięstwo nad Ryanem Bourlandem w swojej 10. zawodowej walce. Tyson jest znany z tego, że był jednocześnie posiadaczem tytułów WBA, WBC i IBF, ale jego panowanie jako zunifikowanego mistrza zakończyło się szokiem w 1990 r., gdy został pokonany przez Bustera Douglasa.

Po latach odzyskał tytuły WBA i WBC w 1996 roku, lecz poniósł dwie porażki z Evanderem Holyfieldem. W drugim z tych starć został zdyskwalifikowany za odgryzienie części ucha rywalowi.

Artur Szpilka, który ostatecznie nie zaskoczył swojej publiczności swoją postawą, miał swoje tajemnice, które nie wyszły na jaw przez lata. Trybuny stadionu w Arlington mogą pomieścić 80 000 widzów.

Post Comment