×

Letnie mistrzostwa Polski w pływaniu: Piskorska zdobywa trzecie złoto, Masiuk triumfuje na 50 m

Ksawery Masiuk wyraził swoje mniemanie odnosnie braku wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym na igrzyskach olimpijskich. Wyraził nadzieję, że zostanie on wprowadzony na igrzyskach w Los Angeles. Masiuk potwierdził swoją klasę, wygrywając wyścig z wynikiem 24.73 sekundy, który był lepszy od minimum kwalifikacyjnego na mistrzostwa Europy w Belgradzie. Masiuk zdobył również złoto we wspólnym wyścigu sztafetowym z Adrianem Jaśkiewiczem.

W konkurencjach, gdzie nie pojawiły się nasze olimpijki, zwyciężyli inni zawodnicy, tacy jak Damian Chrzanowski. W konkurencji kobiet zwyciężyła Adela Piskorska, zdobywając trzecie indywidualne złoto mistrzostw. Inne wyniki wartościowe to rekord życiowy Kingi Paradowskiej na 200 metrów stylem klasycznym oraz złote medale Klaudii Tarasiewicz i Mikołaja Filipiaka na 400 metrów stylem dowolnym. Mistrzostwa Polski w Lublinie cieszą się wsparciem wielu sponsorów oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Eliminacje dla kolejnego dnia mistrzostw rozpoczynają się o godzinie 9:00, a sesja finałowa o 15:30. Dostępna jest transmisja online na kanale Polskiego Związku Pływackiego na YouTube oraz telewizyjna na TVP Sport.