×

Zbiory medali polskich zawodników MMA po mistrzostwach Europy to ogromny sukces

Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 odbyły się w Belgradzie w dniach 29 marca – 6 kwietnia w hali sportowej imienia Ranko Zeravicia. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z 35 krajów.

Reprezentanci Polski odnieśli znaczące sukcesy, zdobywając medale we wszystkich kategoriach wiekowych. Kadeci w wieku 12-18 lat zdobyli dwa złote medale, jeden srebrny i sześć brązowych w pierwszej fazie turnieju.

Juniorzy wywalczyli dwa złote medale oraz srebro, podczas gdy seniorzy zdobyli złoto i dwa brązowe medale. Łącznie drużyna Polski zdobyła piętnaście medali, co jest jej najlepszym wynikiem od momentu powstania kadry.

Stowarzyszenie MMA Polska, założone w 2019 roku, odpowiada za reprezentację Polski i konsekwentnie promuje pozytywny wizerunek MMA. Jego głównym celem jest rozwój amatorskiego MMA.

Od momentu powołania polskiej kadry do życia, zawodnicy zdobyli 44 medale na międzynarodowych imprezach zorganizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation.