×

Ruch przeciw Widzewowi w walce o pozostanie w ekstraklasie z nadzieją na cud. Super Express

Ruch przeciw Widzewowi w walce o pozostanie w ekstraklasie z nadzieją na cud. Super Express

W sezonie 1977/78 Ruch był na ostatnim miejscu w lidze przed czterema kolejkami do końca sezonu. Przed nim czekały mecze, m.in. z walczącą o mistrzostwo Wisłą i ze Stalą Mielec, która próbowała zdobyć miejsce w pucharach.

Dzięki planom zatrudnienia Leszka Jezierskiego jako trenera na nowy sezon, Ruch miał szansę na uratowanie się przed spadkiem. Jezierski zgodził się nawet na pracę w II lidze, ale po dokładnych obliczeniach doszedł do wniosku, że ekstraklasę jeszcze można uratować. W meczu z Mielcem kibice zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie po półgodzinie gry, wskazując Andrzeja Szarmacha za brak zaangażowania.

Jedynego gola zdobył Jan Benigier, przywracając nadzieję drużynie. Jednak przed nimi stała “Biała Gwiazda”, która ryzykowała utratę mistrzostwa. Ruch musiał pokonać Widzew w ostatniej kolejce, aby utrzymać się w lidze.

Zbyszek Boniek zadał pytanie: “Cały sezon nie trafiliście do bramki, a teraz nagle przypomnieliście sobie jak się strzela gole?” Spotkanie 29. kolejki Ruch – Widzew odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie w sobotę o godz. 17.30, i będzie transmitowane na Canal+ Sport 3.

Post Comment