×

Mistrzyni bieżni zostaje radną, gdy koncentruje się na mistrzostwach świata i igrzyskach. Planuje to gwiazda.

Mistrzyni bieżni zostaje radną, gdy koncentruje się na mistrzostwach świata i igrzyskach. Planuje to gwiazda.

Udział Biało-Czerwonych w mistrzostwach poprzedzi zgrupowanie aklimatyzacyjne na Florydzie. – W poprzednich latach zawody nie miały dla sztafet tak ogromnego znaczenia, jakim jest kwalifikacja olimpijska.

Wtedy startowaliśmy w nich dwa dni po podroży. Teraz sprawa wygląda zupełnie inaczej – podkreślił w pzla.pl trener Aleksander Matusiński.

Cudowny dzień w życiu 55-letniego Roberta Korzeniowskiego. I tak opisuje ostatni okres przygotowań: – W Miami podczas ostatnich treningów przed wylotem do Nassau będziemy z dziewczynami przekazywać pałeczkę, będziemy ćwiczyć po prostu zmiany sztafetowe.

Mimo wszystko fajnie iż impreza na Bahamach będzie pierwszą i w zasadzie ostatnią szansą na wywalczenie kwalifikacji. Oczywiście zostają tam jeszcze dwa miejsca, na awans z rankingu, ale to tylko dwa miejsca w 16 zespołowej puli – wyjaśniła zawodniczka, która niebawem powinna także wystartować indywidualnie na otwartym stadionie po raz pierwszy w olimpijskim sezonie.

Polska mistrzyni Europy musiała podjąć bolesną decyzję, przegrała ze zdrowiem. Być może uda się sprawdzić formę jeszcze na jakimś mityngu kontrolnym – przekazała Święty-Ersetic, która niedawno została wybrana na radną Raciborza.

Piękna polska biegaczka wyznała prawdę o swoich problemach. – Na pewno będę dążyła do tego, żeby wróciły stare dobre czasy, gdy Racibórz był słynny z wielu sportów.

Chciałabym żeby zawodnicy z miasta walczyli o miano najlepszych w województwie i w Polsce. Mamy superzaplecze sportowe, które powinno przekonać młodych sportowców do kontynuowania karier właśnie w Raciborzu – powiedziała.

Post Comment