Policja aresztowała hejtera, który groził siatkarkom i obrażał je wulgarnie. Kara do trzech lat

Dwóch mężczyzn zostało doprowadzonych do małej miejscowości w województwie świętokrzyskim, gdzie zapukali do drzwi 32-latka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie prowadzono dalsze czynności.

Hejterzy grozili siatkarkom po tym, jak zespół BKS Bielsko-Biała, czołowa drużyna najwyższej ligi siatkarek w Polsce, niespodziewanie przegrał z niżej notowanym UNI Opole. Siatkarki otrzymały ohydne wiadomości przez internet, zawierające wyzwiska i groźby wulgarnej formie.

Jedna z byłych siatkarek wyraziła nadzieję, że osoba z anonimowego konta dużo straciła, obstawiając mecz, a następnie Damaske podała wyraziste oświadczenie na Instagramie, w którym zaznaczyła, że nie można prześladować i nękać zawodniczek. Szefowa BKS podkreśliła, że zamierzają działać w sprawie obraźliwych wiadomości, a na wniosek pokrzywdzonych ścigany może grozić kara pozbawienia wolności do trzech lat.