×

Adam Małysz był w pełni załamany. Tragedia wisiała na włosku. Jego życie mogło legnąć w gruzach

Adam Małysz był w pełni załamany. Tragedia wisiała na włosku. Jego życie mogło legnąć w gruzach

Było ich zbyt wiele, żeby wskazać wszystkie z nich. W jego karierze nie brakowało również gorszych momentów, jak np. upadek w Salt Lake City w 2004 roku, po którym zawodnik musiał pauzować kilka tygodni. Jest to historia znana, ale jest również taka, o której mówiło się zdecydowanie mniej, a mogła zaważyć na całej karierze Małysza.

Zdradził ją Apoloniusz Tajner w książce “Za punktem K”. Wszystko związane było z kontrolą antydopingową. – Gdy Adam z doktorem Żołądziem wrócili po konkursie w Innsbrucku z kontroli antydopingowej, byli wściekli, a Małysz miał w dodatku łzy w oczach. “Panowie, co się dzieje?”

– spytałem. Okazało się, że Adam przed turniejem był przeziębiony i poszedł w Wiśle do miejscowego lekarza, który dał mu jakieś tabletki. Brał je codziennie, nawet w dniu wygranej w Innsbrucku – opowiedział były prezes PZN. Tajner zdradził, że Małysz nie podejrzewał, że w leku (chodziło o Aspargin) mogą być zakazane substancje, ale lekarze byli poważnie zaniepokojeni.

– Małysz siedział w pokoju i płakał. Na parkingu, późnym wieczorem, przed wyjazdem na kolejny konkurs – to samo. Był zrozpaczony – przypomniał Tajner. Nie trudno sobie wyobrazić, że przy pozytywnym wyniku kontroli, kariera Małysza potoczyłaby się zupełnie inaczej.

Ostatecznie okazało się, że lek jest czysty od zakazanych substancji i wszystkim spadł kamień z serca, a na przyszłość Małysz był ostrożny w zażywaniu leków.

Post Comment