×

Nie żyje polska arcymistrzyni. Trudno pogodzić się z tą tragedią, miała tylko 45 lat

Nie żyje polska arcymistrzyni. Trudno pogodzić się z tą tragedią, miała tylko 45 lat

Joanna Dworakowska była wybitną szachistką, zdobywając m.in. trzykrotnie tytuł Mistrzyni Polski Kobiet w szachach klasycznych i dwukrotnie w szachach szybkich oraz błyskawicznych. Ponadto odnosiła sukcesy międzynarodowe, reprezentując Polskę na wielu prestiżowych turniejach. W 2002 roku zdobyła brązowy medal na Olimpiadzie Szachowej, a w 2009 roku brązowy medal indywidualny na Drużynowych Mistrzostwach Świata.

Zespół, którego była członkiem, osiągnął m.in. złoto na Drużynowych Mistrzostwach Europy w 2005 roku i srebro w 2007 roku. Dodatkowo, Joanna zdobyła srebrny medal za wynik indywidualny w 2009 roku. Polish Chess Federation na swojej stronie podał informacje dotyczące tragicznej śmierci Joanny Dworakowskiej.

Wpłynęła ona bardzo silnie na polskie środowisko szachowe, a także spotkała się z żałobą i poruszeniem ze strony polskiego szachisty Michała Krasenkowa, który określił tę wiadomość jako straszną i zupełnie nie do pomyślenia. Choć oficjalne przyczyny śmierci nie zostały podane, Krasenkow, powołując się na informacje nieoficjalne, wspomniał o chorobie nowotworowej jako przyczynie zgonu 45-latki.

Post Comment